Akciju sabiedrība "CATA"
Jāņa Poruka iela 8,
Cēsis,Cēsu novads,
Latvija, LV-4101
Vienotais reģ. Nr. 40003016840
tālr: 64122121
e-pasts: cata@cata.lv

Attiecībā uz Invaliditātes apliecību, Apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai un Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" (turpmāk – 3+ karte) derīguma termiņiem valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, valsts SIA “Autotransporta direkcija” informē sekojošo.

 1. Personām ar I vai II grupas invaliditāti un personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī personām, kas pavada personu ar I grupas invaliditāti vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportu, kas pārvadā pasažierus pilsētas nozīmes un reģionālās nozīmes maršrutā, uzrādot derīgu invaliditātes apliecību. Taču ārkārtējās situācijas laikā iepriekšminētās personas VAR IZMANTOT braukšanas maksas atvieglojumus, uzrādot invaliditātes apliecību, kurai derīguma termiņš ir beidzies laika posmā no 2020.gada 22.marta, bet nepārsniedzot 2020.gada 1.jūniju.
 2. Bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā, uzrādot derīgu apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai. Minētā apliecība, kurai ārkārtējās situācijas izsludināšanas laikā ir beidzies derīguma termiņš, NAV DERĪGA braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai.
 3. 3. Daudzbērnu ģimenes locekļiem, uzrādot derīgu 3+ karti un atbilstoši normatīvo aktu par braukšanas maksas atvieglojumiem prasībām nepieciešamos dokumentu, ir tiesības saņemt attiecīgo braukšanas maksas atvieglojumu, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā. 3+ karte, kurai ārkārtējās situācijas izsludināšanas laikā ir beidzies derīguma termiņš, NAV DERĪGA braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai.

Pamatojums: Valsts SIA “Autotransporta direkcija” 02.04.2020. vēstule Nr.2.2/250/2020/NOS_

 

AS CATA
02.04.2020.
Lai mazinātu vīrusa Covid-19 izplatīšanās risku,
lūdzam pasažierus:
 • sabiedrisko transportu izmantot TIKAI BŪTISKOS gadījumos (dodoties uz darbu, aptieku, veikalu, u.c.);
 • IEVĒROT 2M DISTANCI iekāpjot, izkāpjot, gaidot pieturā;
 • pēc iespējas AUTOBUSĀ IEŅEMT KATRU OTRO SĒDVIETU un neieņemt sēdvietu blakus citiem pasažieriem;
 • ieteicams IZMANTOT ATTĀLINĀTAS BIĻEŠU IEGĀDES IESPĒJAS (autoostās, bez komisijas maksas mobilly.lv un autobusos norēķināties ar bankas norēķinu karti);
 • mikroautobusos 1.rindas (1.-3.vieta) un autobusos virs 19 sēdvietām 1.un 2.rinda (1.-8. vieta) autobusu pirmo rindu sēdvietu izmantošana un ilgstoša uzturēšanās to tuvumā AIZLIEGTA;
 • autobusa vadītājam ir tiesības atteikt iekāpšanu, ja pasažieru skaits autobusā pārsniedz 50% no autobusa sēdvietu skaita.

Ieteicamais pasažieru izvietojums transportlīdzekļa salonā

121

Lūdzam atbildīgi izturēties pret sevi un līdzcilvēkiem!

 

AS CATA
26.03.2020.

Par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā informēsim AS “CATA” mājas lapā.

AS “CATA” aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusu kustības sarakstu www.cata.lv vai www.1188.lv.

Lai mazinātu autobusu vadītāju inficēšanās risku, aicinām pasažierus biļetes iegādāties autoostās, internetā bez komisijas maksas www.mobilly.lv vai autobusos norēķināties ar norēķinu karti (tehnisku traucējumu dēļ var būt situācijas, ka ar norēķinu karti norēķināties nav iespējams, tāpēc lūdzam ņemt līdzi arī skaidru naudu).

Sekojot vadlīnijām par drošas distances ievērošanu, informējam, ka autobusos liegta pirmo četru sēdvietu pieejamība pasažieriem.

Lūdzam atbildīgi izturēties pret sevi un līdzcilvēkiem un ņemt vērā Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus:

– Nav vēlams izmantot sabiedrisko transportu, ja parādījušās slimības pazīmes.
– Pēc brauciena sabiedriskajā transportā rūpīgi jāmazgā vai jādezinficē rokas ar spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli.
– Klepojot vai šķaudot jāaizsedz mute ar vienreizlietojamo salveti vai kabatas lakatiņu vai arī jāklepo vai jāšķauda elkoņa locītavas virsmā, nevis plaukstā.
– Nepieskarties mutei, acīm vai degunam, kamēr nav nomazgātas rokas.
– Pēc iespējas neizmantot pārpildītu sabiedrisko transportlīdzekli un censties ievērot vismaz 2 metru distanci no pasažieriem, kas klepo vai šķauda.

Pasargāsim sevi un citus no COVID – 19!

 

AS CATA
16.03.2020.

Gan sezonālā gripa, gan COVID-19 infekcijas ierosinātājs izplatās:

 • tieši kontaktējoties ar inficētu personu;
 • ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot;
 • netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Piemēram, inficēšanās var notikt:

 • esot 2 un mazāk metru attālumā no inficētas personas, kas runā, klepo vai šķauda;
 • pieskaroties inficētās personas ķermenim, piemēram skūpstoties vai sveicinoties un pēc tam pieskaroties sev (mutei, acīm vai degunam) ar nenomazgātām rokām; 
 • pieskaroties virsmām vai priekšmetiem, piemēram, durvju rokturiem, kam ir pieskārusies inficētā persona, un pēc tam pieskaroties sev (mutei, acīm vai degunam) ar nenomazgātām rokām.

Vīruss uz dažādām virsmām apmēram 20oC temperatūrā var saglabāties vairāk nekā 48 stundas. COVID-19 infekcijas ierosinātājs ir jūtīgs pret sadzīvē lietojamiem dezinfekcijas līdzekļiem. Visefektīvākais ir etanola 70% šķīdums un nātrija hipohlorīda, kuru bieži izmanto par sadzīves balinātāju, 0,1-0,5% šķīdums.

Ievērojot minēto aicinām ņemt vērā šādus ieteikumus:

 1. veikt rūpīgu un regulāru sabiedriskā transporta mitro tīrīšanu ar sadzīvē lietojamiem dezinfekcijas līdzekļiem;
 2. īpaši rūpīgi tīrīt visas virsmas, kam pieskaras ar rokām liels skaits pasažieru;
 3. sejas maskas sabiedriskā transporta vadītāju aizsardzībai pret iespējamo Covid-19 infekciju nav efektīvas, jo tās nepasargā no inficēšanās, bet rada maldīgu drošības sajūtu;

darbinieku aizsardzībai vadīties pēc Ieteikumiem darba devējiem https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/772

Visefektīvākais pasākums COVID-19 infekcijas izplatīšanās ierobežošanai sabiedriskajā transportā  ir informēt pasažierus par šādiem piesardzības pasākumiem:

 1. saslimstot ar akūtu elpceļu infekcijas slimību - klepus, iesnas, sāpes rīkles galā, paaugstināta ķermeņa temperatūra -, neapmeklēt sabiedriskās vietas, t. sk. iespēju robežās izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas, lai neinficētu citus cilvēkus;
 2. neklepot un nešķaudīt citiem virsū. Klepojot un šķaudot nosegt muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas,
 3. ja nav vienreiz lietojamas salvetes vai kabatlakatiņa, klepot vai šķaudīt iekšējā elkoņa locītavas virsmā (piedurknē), bet nedarīt to plaukstā;
 4. neļaut, ka pašam šķauda vai klepo virsū (pēc iespējas ieverot vismaz 2 metru distanci no slimajiem pasažieriem);
 5. pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, t. sk. sabiedriskā transporta izmantošanas rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm, ja nav iespējams nomazgāt rokas, izmantot spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli;
 6. atcerēties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram viedtālruņu virsmas var būt arī piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām,  tādēļ ieteicams regulāri tās tīrīt, izmantojot spirtu saturošos dezinfekcijas līdzekļus;
 7. nepieskarties mutei, acīm vai degunam, kamēr nav nomazgātas rokas.

Pildot valdības lēmumu un rūpējoties par mākslinieku un skatītāju veselību , CATA Kultūras Nams no 13. marta līdz 14. aprīlim pārtrauc pasākumu norisi. Plānotā izrāde un koncerti tiek pārcelti uz vēlāku laiku.

Izrāžu apvienības „Panna” 14. martā plānotā stand up komēdija „Sieviete kā konfekte„ uz 16. maiju

 1. martā plānotais grupas „Līvi” koncerts uz 17. oktobri
 2. martā plānotais Humora šovs „50 smieklīgā nokrāsas” uz 13. septembri
 3. martā plānotā bērnu izrāde Dzeltenā zemūdene” uz 6. maiju
 4. martā plānotais Rikardiona Jubilejas koncerts un balle uz 8. maiju
 5. aprīlī plānotā „ Andele- Mandele” uz 2. maiju

Lūdzam būt saprotošiem un sekot līdz aktuālai informācijai!

Iegādātās biļetes būs derīgas uz pārcelto datumu.

Naudas atgriešana par biļetēm netiks veikta līdz būs skaidrība par pasākuma norisi.

Informācija būs pieejama www.cata.lv

E pasts: ina.ozola@cata.lv

Tel. +371 29204662

AS “CATA” aicina klientus rēķināties ar iespējamiem, no  pārvadātāja  un  autobusa vadītāja neatkarīgiem, ārkārtas pārtraukumiem norēķinu karšu darījumu apstrādē, kas var būt saistīti ar mobilā interneta pārklājumu, traucējumiem banku norēķinu sistēmā vai citiem tehniskiem iemesliem.

 Lūdzam pasažierus vienmēr nodrošināties ar iespēju autobusos par braucienu norēķināties skaidrā naudā!

 Atgādinām, ka biļetes bezskaidrā naudā bez komisijas maksas iespējams iegādāties arī izmantojot “Mobilly” aplikāciju vai mājas lapā mobilly.lv.

 

AS CATA
07.10.2019.

Autotransporta direkcija atgādina, ka no šā gada 1. janvāra, lai saņemtu atlaidi reģionālajā sabiedriskajā transportā, personalizēta 3+ Ģimenes karte ir vajadzīga katram daudzbērnu ģimenes loceklim.

Lai daudzbērnu ģimenes varētu saņemt atlaidi, braucot reģionālo maršrutu autobusos vai vilcienos, turpmāk katram ģimenes loceklim kopā ar pasi, personas apliecību (ID karti) vai skolēna / studenta apliecību (līdz 24 gadu vecumam) būs jāuzrāda arī sava personalizētā 3+ Ģimenes karte. Līdz pagājušā gada beigām skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam varēja uzrādīt arī vecāku karti, ja tās otrā pusē bija norādīts bērna vārds un uzvārds. Minētajiem dokumentiem jābūt līdzi gan biļetes iegādes brīdī, gan arī visa brauciena laikā.

Skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam, uzrādot 3+ Ģimenes karti, var saņemt atlaidi 90% apmērā no vienas biļetes cenas, bet vecāki – atlaidi 50% apmērā. Tāpat daudzbērnu ģimenes var iegādāties abonementa biļeti, saņemot atlaidi 40% apmērā.

4. maijā, 11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes locekļi reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus var izmantot bez maksas.

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

 

10.01.2019.

2019. gada 6. decembrī, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka no 2020. gada 15. janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par 10 centiem, bet vilcienos – par 10 vai 20 centiem (atkarībā no reģiona). Vienlaikus braucieniem vilcienos tiks palielināts atlaižu klāsts, tajā skaitā kļūs lētākas internetā iegādātās biļetes.

Pēdējo gadu laikā ir pieaugušas ar sabiedriskā transporta nodrošināšanu saistītās izmaksas un līdz ar to arī nepieciešamais valsts budžeta finansējums, bet reģionālo maršrutu tarifi nav palielinājušies kopš 2012. gada un šobrīd tie neatbilst reālajai tirgus situācijai. Pasažieru pārvadājumu ar autobusiem izmaksas šajā laika posmā ir pieaugušas par aptuveni 14%, bet ar vilcieniem – par 30%.  2012. gadā ieņēmumi no biļetēm spēja nosegt 57% no pārvadātāju izmaksām, savukārt pērn ieņēmumi no biļetēm veidoja vairs tikai 46%. Tas nozīmē, ka šobrīd vairāk nekā pusi no visām izmaksām, kas rodas, nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos, sedz valsts.

Gan starppilsētu, gan vietējās nozīmes maršrutos maksa par braucienu autobusā pieaugs par 10 centiem. Savukārt vilciena biļetes cena A un B zonas robežā palielināsies par 10 centiem, bet, braucot tālākos posmos, tā pieaugs par 20 centiem. Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz būtisko atšķirību starp autobusa un vilciena biļetes cenām.

“Pēdējos gados esam strādājuši pie maršrutu tīkla pārskatīšanas, būtiski pastiprinājuši kontroli autobusos, veikuši dažādus pasākumus pasažieru piesaistīšanai, samazinot autobusu parka vidējo vecumu, paātrinot reisu izpildes laiku, uzlabojot maršrutu plānošanu interneta vidē, ieviešot abonementa biļetes un bezskaidras naudas norēķinus. Tomēr šo gadu laikā ir pieaugusi degvielas cena un dažādas ar transportlīdzekļu uzturēšanu un apkopi saistītās izmaksas, ir palielināts atalgojums autobusa vadītājiem, tāpēc ar veiktajiem pasākumiem nepietiek, lai uzturētu reģionālo maršrutu tīklu līdzvērtīgā apjomā, kā tas ir šobrīd. Turklāt no nākamā gada gaidāms akcīzes nodokļa likmes palielinājums degvielai, kas attiecīgi palielinās izmaksas vēl vairāk,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Pasažieriem joprojām būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, tādējādi maksājot par braucienu lētāk. Abonementa biļetes braucieniem autobusos arī turpmāk nodrošinās atlaidi 10%, 15% vai 20% apmērā, bet vilcienā atlaides apmērs var sasniegt pat 46%. Iedzīvotājiem, kuri abonementa biļeti iegādāsies pirms 15. janvāra, tiks nodrošināta iespēja to izmantot līdz derīguma termiņa beigām.

 

Izraksts no www.atd.lv mājas lapas

 

AS CATA
16.12.2019.
No 2019. gada 19. novembra
mainīts Limbažu autoostas

biļešu kases darba laiks:

05.30 – 16.00   123456-
06.00 – 18.00    ---------7   

Pārtraukumi:     08.00 – 08.30 un 12.30 – 13.30     

 

AS CATA
12.11.2019.

Turpmāk AS “CATA” abonementu izmantošanas termiņš būs 60 dienas. Vairāk par abonementiem lasīt šeit!

 

AS CATA
16.08.2019

2019.gada jūnijā akciju sabiedrībā “CATA” norisinājās kvalitātes pārvaldības sistēmas pārsertifikācijas audits. Auditēta tika darbības sfēra - PASAŽIERU REGULĀRIE PĀRVADĀJUMI. Auditu veica starptautiskās auditoru kompānijas “SGS Latvia Ltd” auditori.

Akciju sabiedrība “CATA” kopš 2007.gada jūlija ir apliecinājusi spēju sistemātiski sasniegt sertifikācijas darbības sfēras - PASAŽIERU REGULĀRIE PĀRVADĀJUMI - pakalpojuma atbilstību standarta prasībām, kā arī īstenot organizācijas politiku un mērķus.

Pamatojoties uz audita rezultātiem, kvalitātes pārvaldības sistēma ir novērtēta un atzīta par atbilstošu ISO 9001:2015 standarta prasībām.

Izsniegtais sertifikāts ir spēkā no 2019.gada 18.jūlija līdz 2022.gada 17.jūlijam.

AS CATA
23.07.2019.

AS “CATA” abonementa biļetes derīgas arī SIA “VTU Valmiera” autobusos

Pasažieru pārvadātāji AS “CATA” un SIA “VTU Valmiera”, domājot par klientu ērtībām, pakalpojuma kvalitāti un ātrumu, ir noslēguši līgumu, kas paredz, ka no 2019.gada 22.jūlija AS “CATA” abonementa biļetes ir derīgas arī SIA “VTU Valmiera” autobusos un SIA “VTU Valmiera” abonementu biļetes – AS “CATA” autobusos.

AS “CATA” un SIA “VTU Valmiera” ieviestās vienotās elektroniskās abonementa kartes (abonementa biļetes) ir derīgas iegādes kvītī norādītajā maršrutā vai starp norādītajām pieturām. Tas ļaus pasažierim neatkarīgi no pārvadātāja, kas izdevis karti, doties ceļā ar pirmo autobusu, kas kursē nepieciešamajā maršrutā.

Atgādinām, ka, ņemot vērā piešķirto atlaidi, kas ir no 10 līdz 20% (to nosaka braucienu skaits), abonementa biļetes ir īpaši izdevīgas strādājošiem un skolēniem, kuri ar autobusu vienā maršrutā brauc regulāri.

Informācija par abonementa biļešu veidiem, atlaidi un iegādi pieejama: www.cata.lv un www.vtu-valmiera.lv

CATAVTUAB

AS CATA
22.07.2019.

KarteOgre

AS “CATA”, bez bāzes uzņēmuma Cēsīs, līdz šim bija sešas struktūrvienības – filiāles: Limbažos no 1959.gada, Ainažos no 1972.gada, Siguldā no 1974.gada, Saulkrastos no 1974.gada, Ērgļos no 1986.gada un Aizkrauklē no 2016.gada. Atbilstoši reorganizācijas - apvienošanas rezultātiem un LR Uzņēmumu reģistra valsts notāra 27.06.2019. lēmumam, SIA “Ogres autobuss” pēc reorganizācijas – pievienošanās AS "CATA" un izslēgšanas no Uzņēmumu reģistra, kļuvusi par AS “CATA” septīto struktūrvienību - filiāli.

AS “CATA” vadība sveic visus SIA “Ogres autobuss” darbiniekus savā kolektīvā un cer uz draudzīga, darbīga, lojāla un saliedēta kolektīva pievienošanos lielajai AS “CATA” darbinieku saimei. Ceram uz kopīgi sasniegtiem, uz attīstību vērstiem mērķiem, augstiem darba rezultātiem un kvalitatīvi sniegtiem pakalpojumiem.

Reorganizācijas – apvienošanas rezultātā AS “CATA” līdzšinējais pamatkapitāls pieauga līdz 1 496 689.60 EUR, ko veido 1 069 064 akcijas ar nominālvērtību 1.40 EUR. Pamatkapitāla palielināšanai tika emitētas akcijas, uz kuru iegūšanu tiesības bija Ogres un Ķeguma novada pašvaldībām un tās tika apmaksātas ar SIA “Ogres autobuss” mantu. Pēc uzņēmumu apvienošanas bilances kopsumma pieauga par 1 milj. 20 tūkst. EUR, apgrozījums 2019.gadā sasniegs 14 milj. 100 tūkst. EUR, nobraukums: 12 milj. 800 tūkst. km gadā un vidējais darbinieku skaits ir pieaudzis līdz 470 darbiniekiem.


AS CATA
05.07.2019.

Atbilstoši Ministru kabineta 2018.gada 27.novembra noteikumiem Nr.748 “Padziļinātās sadarbības programmas darbības noteikumi”, no 2019.gada 1.janvāra ir stājusies spēkā jauna modeļa Padziļinātās sadarbības programma (turpmāk – programma), kas paredz automātisku darbības procesu, t.i., ieviests automātisks nodokļu maksātāju izvērtēšanas un programmā iekļaušanas process.

Atlases kritēriji dalībai programmā ir komersanta saimnieciskās darbības finanšu un nefinanšu rādītāju rezultāts, kas neparedz administratīvo slogu nodokļu maksātājam.

Izvērtējot informāciju, AS “CATA” atbilst iekļaušanai programmas Bronzas līmenī.

Sadarbībai šai programmā VID  izraugās uzņēmumus, izvērtējot tos pēc 15 kritērijiem. Tie nosaka, ka uzņēmumam nedrīkst būt VID administrēto nodokļu parādu, uzņēmums un tā vadītājs nav veikuši noziedzīgus nodarījumus tautsaimniecībai un nav pieļāvuši negodprātīgu rīcību finanšu un darba tiesisko attiecību jomā. Bronzas līmeņa dalībniekam jāizpilda arī nosacījums, ka iepriekšējā gadā un izvērtēšanas brīdī uzņēmuma darbinieku mēneša vidējie darba vietā gūtie ienākumi nav mazāki par 80 procentiem no Centrālās statistikas pārvaldes noteiktās vidējās darba samaksas valstī.

Programmas dalībniekus vērtē reizi četros mēnešos.

Bronzas limenis

 

AS CATA
19.03.2019

Ik dienu reģionālo sabiedrisko transportu izmanto vairāk nekā 130 tūkstoši pasažieru. To vidū ir arī tādi, kuri nezināšanas vai vieglprātības dēļ regulāri apdraud savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, novērojuši autobusu vadītāji. Atbalstot Valsts policijas informatīvo kampaņu par senioru drošību uz ceļa “Strauja sirds, bet kājas lēnas”, Autotransporta direkcija aicina sabiedriskā transporta pasažierus,  īpaši gados vecākos un bērnus pēc izkāpšanas no sabiedriskā transporta ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

“Reģionālo autobusu vadītāji ik dienu novēro dažādas bīstamas situācijas uz ceļa, kurās pasažieri rīkojas neapdomīgi. Cilvēki maldās domājot, ka, stāvot uz ceļa aiz vai pirms sabiedriskā transporta, viņi atrodas drošā zonā. Patiesībā tā nav – sabiedriskais transportlīdzeklis ir kā aizsegs, kurā esot, pasažieris kļūst neredzams citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tāpēc, izkāpjot no autobusa vai arī vilciena, vislabāk ir nogaidīt, līdz tas ir aizbraucis, pārliecināties par citu transportlīdzekļu neesamību un tikai tad šķērsot ceļu,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, atgādinot arī garāmbraucošajiem transportlīdzekļu vadītājiem vienmēr būt modrākiem, kad pieturā piestājis sabiedriskais transports.

Sabiedriskā transportlīdzekļa izmēri ir lieli, tāpēc, stāvot pieturvietā, tas ierobežo pasažieru iespējas pārredzēt ceļa braucamo daļu un pamanīt tuvojošos automašīnu. Vienlaikus stāvošs autobuss ierobežo arī garām braucošo transportlīdzekļu vadītāju iespējas pamanīt izkāpušos pasažierus un nepieciešamības gadījumā laicīgi nobremzēt. Īpaši riskantas situācijas var rasties miglas, lietus vai snigšanas apstākļos un diennakts tumšajā laikā, kad ir apgrūtināta redzamība. Turklāt diennakts tumšajā laikā un nepietiekamas redzamības apstākļos pasažierus, kuri neizmanto gaismu atstarojošos elementus, pamanīt pieturvietās ir grūtāk, īpaši, ja mugurā ir tumšs apģērbs.

Autotransporta direkcija vērš iedzīvotāju uzmanību uz tipiskākajām situācijām, kurās pasažieri pēc izkāpšanas no autobusa apdraud sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus:

 1. izkāpjot no autobusa, pasažieri apiet autobusu no priekšpuses, nostājas tam priekšā un mēģina šķērsot ceļu. Šādās situācijās gājējs ir neredzams tiem transportlīdzekļiem, kas brauc autobusa braukšanas virzienā. Tāpat arī autobusa vadītājs var nepamanīt priekšā stāvošo cilvēku. Turklāt jāpiebilst, ka no šādas pozīcijas gājējs ceļu nepārredz pietiekoši labi, lai varētu pārliecināties par drošību;

 2. izkāpjot no autobusa, pasažieri apiet autobusu no aizmugures un mēģina šķērsot braucamo ceļu. Šādās situācijās gājējs ir neredzams tiem transportlīdzekļiem, kas brauc pretējā virzienā. Arī šajā gadījumā šķērsot ceļu ir bīstami, jo tas nav pietiekoši labi pārredzams, lai varētu pārliecināties par drošību;

 3. gājējs ir ģērbies tumšās drēbēs un ir bez gaismu atstarojošiem elementiem. Redzamības apstākļus vēl vairāk pasliktina diennakts tumšais laiks un nokrišņi. Ja gājējs ir bez gaismu atstarojošajiem elementiem un ģērbies tumšās drēbēs, viņš ir neredzams, ne tikai esot pieturvietā, bet arī gar ceļa malu, mērojot ceļu uz pieturvietu vai mājup.

Autotransporta direkcija aicina visus sabiedriskā transporta pasažierus būt atbildīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī nepārvērtēt savas un citu ceļu satiksmes dalībnieku spējas!

 

lejupielde

Raksts no VSIA Autotransporta direkcijas mājas lapas www.atd.lv
22.02.2019.
Akciju sabiedrība “CATA” iznomā biroja telpas  11.4 m2  un  24.4 m2 platībā,  Cēsīs, Jāņa Poruka ielā 8.
Telpu nomas maksa: EUR 5.00 + PVN par m2.
Par 35.00 EUR mēnesī piedāvājam apsargātu autostāvvietu teritorijas pagalmā.
Ēkai ir laba dislokācija, 5. minūšu gājiena attālumā atrodas autoosta, dzelzceļa stacija, ir vieta automašīnu novietošanai, kā arī ēkā darbojas bistro.

Detalizētāku informāciju  un par iespēju telpas aplūkots klātienē  aicinām zvanīt uz tālruni: 64107808 darba dienās no 8:00 – 17:00.

 

AS CATA
15.02.2019.

Informējam, ka no 2019.gada 1.marta AS “CATA ” apkalpotajos reģionālās nozīmes maršrutos noteikts līgumsods:

 1. par sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanu bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes 25.00 EUR apmērā;
 2. par sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanu bez derīgas biļetes, kas apliecina samaksu par bagāžas vai dzīvnieku pārvadāšanu 5.00 EUR apmērā.
 • Atgādinām, ka pasažierim ir pienākums iegādāto biļeti saglabāt līdz brauciena beigām!
 
AS CATA
29.01.2019.

top10parvadataji0

Gādājot par kvalitatīvi sniegtiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, Autotransporta direkcija aizvadītajā gadā vērsa pastiprinātu uzmanību pasažieru pārvadātāju darbam. 2018. gadā tika veiktas 1844 pārbaudes reģionālo maršrutu autobusos, kas ir par 36% vairāk nekā 2017. gadā, un, salīdzinot ar 2015. gadu, pieaugums ir 175%. Rezultāti liecina, ka palielinoties pārbaužu apjomam, samazinās pārkāpumu skaits un aug pakalpojumu kvalitāte. Vienlaikus Autotransporta direkcija ir noteikusi 10 atbildīgākos pasažieru pārvadātājus.

Reģionālās nozīmes maršrutu tīkls veido 79,5 miljonus kilometru, un to apkalpo 26 uzņēmumi, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem. 2018. gadā Autotransporta direkcija veica pārbaudes visos pārvadātāju apkalpotajos maršrutos – tās bija gan plānotās, gan arī, balstoties uz pasažieru sniegto informāciju un sūdzībām, veiktas iepriekš neplānojot. No visām 1844 veiktajām pārbaudēm pārkāpumi tika konstatēti 130 gadījumos jeb 7%. Visbiežākie pārkāpumi saistīti ar neatbilstošas biļetes izsniegšanu vai brauciena biļetes neizsniegšanu vispār, kā arī tika konstatēts, ka atsevišķi pārvadātāji nav uzstādījuši kustības sarakstus pieturvietās vai nevar uzrādīt dokumentus, kuriem brauciena laikā jāatrodas autobusā.

Pārbaužu veikšana ir viens no veidiem, kā Autotransporta direkcija uzrauga sabiedriskā transporta pakalpojumu izpildi. Lai arī braukšanas biļešu tirdzniecības un cita veida pārkāpumi tiek konstatēti regulāri, Autotransporta direkcija novēro sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos un pārvadātāju atbildīgu rīcību, kas mazina pārkāpumu iespējamību turpmāk. Piemēram, videonovērošanas kameru uzstādīšana autobusos, bezskaidras naudas norēķinu sistēmu ieviešana.

Balstoties uz 2018. gadā veikto pārvadātāju pārbaužu rezultātiem un ņemot vērā katra pārvadātāja apkalpotā maršrutu tīkla apjomu, pasažieru iesūtītās sūdzības un uzslavas, Autotransporta direkcija ir noteikusi 10 atbildīgākos pasažieru pārvadātāju uzņēmumus. Jau otro gadu tiek paziņoti tie pārvadātāji, kas rūpīgi un apzinīgi pilda savus darba pienākumus un kuru apkalpotajos maršrutos pārkāpumu nav vai to skaits ir ļoti mazs.

2018. gadā atbildīgākie pasažieru pārvadātāji ir SIA Balvu autotransports, AS CATA, SIA Dobeles autobusu parks, SIA Gulbenes autobuss, SIA Jelgavas autobusu parks, SIA Jēkabpils autobusu parks, AS Nordeka, AS Rēzeknes autobusu parks, Pašvaldības SIA Ventspils reiss un SIA VTU Valmiera. Pasažieru pārvadāšana ir ļoti atbildīgs darbs, kas nozīmē ne tikai profesionāli vadīt autobusu, bet vienlaikus arī godprātīgi veikt autobusa vadītājam uzticētos pienākumus, pārzināt un ievērot daudzas normatīvo aktu prasības un būt laipnam pret pasažieriem. Darbs, kas tiek veikts atbildīgi, ir visu mūsu uzslavas vērts.

Autotransporta direkcija aicina arī iedzīvotājus būt atbildīgiem pasažieriem un, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus, vienmēr paņemt biļeti par savu braucienu, kā arī saglabāt to līdz brauciena beigām. Sabiedriskā transporta maršrutu un reisu lietderību un nepieciešamību nosaka pasažieru plūsma, savukārt statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem pārkāpumiem, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem, aicinām ziņot Autotransporta direkcijai vai attiecīgajam pasažieru pārvadātājam.

 

Raksts no VSIA Autotransporta direkcijas mājas lapas www.atd.lv
28.01.2019.

AS “CATA” informē, ka ar 2019.gada 1.janvāri tiek slēgta Siguldas autoostas autobusu biļešu kase.

Turpmāk biļešu tirdzniecība tiks nodrošināta autobusos (gan skaidrā naudā, gan ar bankas norēķinu kartēm) un interneta vietnēs:
mobilly.lv (bez papildus komisijas maksas) un bezrindas.lv.

Abonementa kartes, norēķinoties ar skaidru naudu, varēs  iegādāties vai papildināt AS “CATA” Siguldas filiālē, Siguldā, Vidzemes šosejā 22.

Darba laiks Siguldas filiālē:

 • Darba dienās no plkst. 8:00 līdz 19:00 (pārtraukums no 12:00 līdz 13:00)
 • Sestdienās no plkst. 8:00 līdz 19:00 (pārtraukums no 11:00 līdz 13:00)
 • Svētdienās un svētku dienās Siguldas filiāle slēgta.

Tālrunis informācijai: 25445573.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

AS CATA
18.12.2018.

Saskaņā ar šī gada 1. jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no 2019. gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros. Pierīgas un Rīgas pasažieriem minimālā braukšanas maksa ir noteikta viens eiro. Savukārt republikas nozīmes pilsētās tā būs 70 centi un reģionālās attīstības centros – 60 centi. Braukšanas maksa pārējos vietējās nozīmes maršrutu posmos un reģionālajos starppilsētu maršrutos nemainīsies un paliks līdzšinējā.

Paredzamais minimālais braukšanas maksas pieaugums ir samērā neliels – 10 līdz 20 centi. Atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam minimālā maksa braucieniem reģionālās vietējās nozīmes autobusos uz/no pieturvietām Rīgā būs viens eiro līdzšinējo 80 centu vietā. Minimālā braukšanas maksa uz/no pieturvietām republikas nozīmes pilsētās Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī noteikta 70 centi līdzšinējo 60 centu vietā. Attīstības centru (Aizkraukle, Alūksne, Balvi, Bauska, Cēsis, Dobele, Gulbene, Krāslava, Kuldīga, Limbaži, Līvāni, Ludza, Madona, Ogre, Preiļi, Saldus, Sigulda, Smiltene, Talsi, Tukums, Valka) pieturvietās minimālā braukšanas maksa būs 60 centi līdzšinējo 50 un 55 centu vietā.

Piemēram, šobrīd biļete braucienam reģionālās nozīmes autobusos un mikroautobusos no Ulbrokas Stopiņu novadā līdz Rīgai maksā 80 centus, no Baložiem Ķekavas novadā līdz Rīgai maksā 85 centus, savukārt no 2019. gada 1. janvāra brauciena biļete maksās vienu eiro. Pasažierus, kuri  jau šobrīd par biļeti braucienam uz vai no Rīgas maksā vienu eiro un vairāk, gaidāmās izmaiņas neskars. Analoģiski nosacījumi ir arī republikas nozīmes pilsētās un attīstības centros. Ja šobrīd brauciens uz vai no republikas nozīmes pilsētas maksā 70 centus vai vairāk, arī pēc jaunā gada braukšanas maksa saglabāsies nemainīga. Savukārt pasažieri, kuri maksā par braucienu 60 centus, piemēram, braucot no Valmieras uz Kocēniem, no 2019. gada 1. janvāra maksās 70 centus. Tāpat arī attīstības centru teritorijās – ja šobrīd brauciens reģionālajā autobusā uz vai no attīstības centra maksā 60 centus un vairāk, tad arī turpmāk maksa saglabāsies līdzšinējā, bet pasažieri, kuri par braucienu šobrīd maksā 50 vai 55 centus, piemēram, mērojot ceļu no Kuldīgas uz Priedaini Kurmāles pagastā, nākamgad maksās 60 centus.

Izmaksas, kas saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem nemitīgi pieaug, braucēju skaits autobusos katru gadu samazinās (izņemot prognozes par 2018. gadu), savukārt maksa par braucienu reģionālās nozīmes autobusos ir saglabāta nemainīga vairākus gadus – tas ir viens no iemesliem, kāpēc valsts budžeta līdzekļi, kas atvēlēti sabiedriskajam transportam, nav pietiekami. Lai saglabātu sabiedriskā transporta biļešu maksu, maršrutu un reisu skaitu līdzšinējā apmērā, un vienlaikus būtu iespējams kompensēt pārvadātājiem zaudējumus par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu, minimālās maksas palielināšana attiecīgajos reģionālās nozīmes maršrutos ir visoptimālākais risinājums šī brīža situācijā.

Nosakot braukšanas maksu, tiek ņemti vērā ne tikai izdevumi un iedzīvotāju pirktspēja, bet arī tas, ka sabiedriskais transports pilda sociālo funkciju un nodrošina iedzīvotāju mobilitāti. Tādēļ braukšanas maksa, tostarp minimālā braukšanas maksa, ir zemāka nekā faktiskās izmaksas, un starpību starp izmaksām un ieņēmumiem no pasažieru biļetēm dotē valsts. Kopumā pārvadātāju ieņēmumi veido vien 50 % no kopējām sabiedriskā transporta pakalpojumu izmaksām.

 
Raksts no VSIA Autotransporta direkcijas mājas lapas www.atd.lv
14.12.2018.

Kontakti

Akciju sabiedrība "CATA"
Jāņa Poruka iela 8,
Cēsis, Cēsu novads,
Latvija, LV-4101
Vienotais reģ. Nr. 40003016840
tālr: 64122121
e-pasts: cata@cata.lv

Izziņas

Izziņas par autobusu kustību un informāciju par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu:

Cēsu AO
64122762
29163880
   
Limbažu AO
64021045
29395243
   
Siguldas fil.
25445573
   
Saulkrastu fil.
67951551
   
Ainažu fil.
29424920
   
Aizkraukles fil. 65122635
   
Ogres fil. 29121621
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk! Piekrītu!