Akciju sabiedrība "CATA"
Jāņa Poruka iela 8,
Cēsis,Cēsu novads,
Latvija, LV-4101
Vienotais reģ. Nr. 40003016840
tālr: 64122121
e-pasts: cata@cata.lv

No septembra cenas celsies arī autobusu biļetēm rajona maršrutos, turklāt, iespējams, tiks samazināts arī reisu skaits.
    Satiksmes ministrijai nepildot savas saistības un aizbildinoties ar naudas trūkumu, pārvadātāji nesaņem solītās dotācijas. Turklāt no ministrijas izskanējis aicinājums par 15 procentiem samazināt nerentablo reisu skaitu satiksmē rajona robežās.


    A/s “CATA” izpilddirektors Andris Malkavs skaidro, ka šobrīd vietējā satiksmē pasažieris samaksā tikai apmēram trešo daļu brauciena vērtības, bet tālsatiksmē – apmēram 50 procentus. Atlikusī summa būtu jāsedz Satiksmes ministrijai, taču pēdējos mēnešos pierādījies, ka valsts šo summu pilnā apmērā nespēj segt.
    “Šobrīd šis jautājums tiek risināts divos veidos - palielinot braukšanas maksu un samazinot reisus. Zināms, ka Satiksmes ministrija līdz 12. augustam rosina pārslēgt līgumus ar pārvadātājiem, paredzot izmaiņas pakalpojumos. Rosina celt braukšanas maksu rajona satiksmē, palielinot no trīs līdz četriem santīmiem par kilometru, gandrīz to dubultojot. Un aicina vidēji par 15 procentiem samazināt vietējo reisu pakalpojumu apjomu. Šie grozījumi mēneša laikā ir jāizstrādā, un ar 1. septembri tiem būtu jāstājas spēkā,” skaidro A. Malkavs. Jautāts, vai zināms, pēc kādiem kritērijiem tiks samazināti reisi rajona satiksmē, saka: “Par to šobrīd grūti spriest. Vien varu piebilst, ka arī tālsatiksmē ar rudeni tiks slēgti nerentablie autobusu reisi.”
    Rajona padomes izpilddirektora vietnieks Lotārs Dravants skaidro: “15 procenti ir kopīgais uzstādījums par kopējo valsts satiksmi, nevis rajonu. Nav teikts, ka katrā rajonā būtu jāsamazina 15 procenti reisu. Tas ir izskanējis ieteikumu līmenī, jo valstij pašreiz trūkst līdzekļu, lai kompensētu pārvadātāju zaudējumus. Rajona padome izvērtē pasažieru pārvadāšanas situāciju un iespējas. Šobrīd nevaru pateikt, cik reisu tiks samazināts. Skaidrs, ja uz Kaivi iet viens reiss dienā, tad to nelikvidēsim. Varbūt maršrutā Cēsis-Priekuļi varēs izņemt kādu. Rajons ir pietiekami liels un sarežģīts ar tāliem nostūriem, tāpēc nevaram cilvēkiem atņemt pārvietošanās iespējas. Un to arī nedarīsim. Bet kopējā tendence ir tāda, ka brauksim mazāk un braukšana kļūs dārgāka. Taču precīzi vēl pateikt to, cik dārgas būs biļetes, arī vēl nav iespējams.”
    Autoostā sastaptie sabiedriskā transporta izmantotāji neslēpj bažas par cenu sadārdzināšanos arī vietējā satiksmē.
    Dzērbeniete Gunta Sakse pauda viedokli: “Vienmēr esmu uzskatījusi, ka lielais bezdarba līmenis pagastā ir daļēji tāpēc, ka nav pietiekama sabiedriskā transporta nodrošinājuma. Ja vēl atcels kādu autobusu maršrutu, situācija kļūs vēl bēdīgāka. Saprotu, ka biļešu cenas ir nepieciešams paaugstināt, bet sekas būs baisas. Cilvēks var nenopirkt desu vai sieru un ēst pliku maizi, var bērnus neaizvest ekskursijās un neapmaksāt viņiem pulciņus, bet, ja darbs ir pilsētā, tad ar sabiedrisko transportu būs jābrauc, lai arī cik maksātu biļete. Uzskatu par absurdu arī situāciju, ka kopā ar ģimeni aizbraukt uz Rīgu ir izdevīgāk ar personīgo transportu nekā sabiedrisko. Ir apnicis, ka nereti autobusos ir jāspaidās /iun jāgrūstās, ka autobusu parks ir novecojis, ka autobusu šoferi dažkārt ir nelaipni un autobusos pat smēķē. Ja ceļ cenu, arī kvalitātei būtu jāceļas, bet tā vien šķiet, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu sfērā viss iet uz otru galu.”

Liene Lote Grizāne, Cēsu rajona laikraksts "Druva"
22.07.2008.

Kontakti

Akciju sabiedrība "CATA"
Jāņa Poruka iela 8,
Cēsis, Cēsu novads,
Latvija, LV-4101
Vienotais reģ. Nr. 40003016840
tālr: 64122121
e-pasts: cata@cata.lv

Izziņas

Izziņas par autobusu kustību un informāciju par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu:

Cēsu AO
64122762
29163880
   
Limbažu AO
64021045
29395243
   
Siguldas fil.
25445573
   
Saulkrastu fil.
67951551
   
Ainažu fil.
29424920
   
Aizkraukles fil. 65122635
   
Ogres fil. 29121621
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk! Piekrītu!